Отборът на Хайдук (Сплит) триумфира с купата  на Хърватия по

...

Хайдук взе Купата на Хърватия

Отборът на Хайдук (Сплит) победи с купата  на Хърватия по футбол след триумф с 3:1 на финала против Риека на стадион " Полюд " в Сплит.

Възпитаниците на някогашния ментор на Лудогорец Валдас Дамбраускас трябваше да осъществят поврат на личния си стадион, откакто гостите поведоха с попадение на Йосип Дръмич в 13-ата минута.

Франсиско Феро изравни в средата на първото полувреме, а в 36-ата минута Дарио Мелняк изведе Хайдук напред. Пет минути по-късно Риека остана с човек по-малко след втори жълт и червен картон на Хървойе Смолчич.

С човек повече домакините подпечатаха триумфа си десетина минути след почивката след втори гол на Мелняк в дуела.

Така Хайдук завоюва купата на Хърватия по футбол за общо седми път и за първи след 2013 година. Отборът има и девет трофея в шампионата за купата на някогашна Югославия.
Източник: bnr.bg